Przejdź do głównej zawartości

Autorzy

Kate Simon

Kate Simon pracuje w czasopismach od ponad 30 lat i jest byłą redaktorką podróżną Independent on Sunday. Obecnie pisze o podróżach dla The Guardian i National Geographic Traveller UK, a także oferuje doradztwo w zakresie treści o podróżach PR poprzez Traveltappers.co.uk. Kate jest współautorką dwóch książek, Slow Travel Cheshire (Bradt, 2018), pierwszego nowoczesnego przewodnika po hrabstwie, oraz How To Pack For Any Trip (Lonely Planet, 2016)..


Simone Kane

Simone Kane jest dyrektorem Traveltappers i agencji do tworzenia treści Traveltappers. Jej kariera dziennikarska trwała ponad 30 lat, pracowała dla wielu publikacji krajowych, a także realizowała wiele projektów. Pracowała dla różnych wydawnictw, takich jak The Independent on Sunday, National Geographic Traveller UK oraz różnych magazynów konsumenckich i branżowych, a także przy copywritingu i projektach stron internetowych. Simone była również współzałożycielką La Luz, magazynu dla anglojęzycznych mieszkańców i odwiedzających Costa de la Luz w południowej Hiszpanii.


Sarah Barrell

Sarah Barrell jest wielokrotnie nagradzaną redaktorką, podróżniczką, która szczególnie interesuje się Włochami. Redaktor naczelnym National Geographic Traveler (UK). Pisze regularne publikacje dla BBC Good Food, The Telegraph, The Independent, The Guardian i Lonely Planet. Jej książka Italy: From the Source była debiutem w udanej serii Lonely Planet.
Znajdź ją na Twitterze @TravelBarrell.


Jess Wood

Jess Wood jest dyrektorką działu mody Marie Claire, gdzie pisze o modzie i projektantach-od mega marek, takich jak Dior, po najgorętsze młode talenty projektowe pochodzące z Ukrainy. W ciągu dekady pracy w magazynie redagowała dwa razy w roku kolekcje spin-off, Marie Claire Runway, a także przeprowadziła wywiady z najbardziej wpływowymi talentami w branży – do najważniejszych osobistości należą Christopher Kane, Marc Jacobs i JW Anderson. Oprócz pisania o modzie, Jess relacjonuje na żywo z pokazów na platformach społecznościowych Marie Claire i produkuje filmy o modzie, które opowiadają o wszystkim, od Chanel couture po zakulisową opowieść o tym, jak doszło do spotkania przebojowej wystawy Balenciaga w V&A. Podążaj za nią na Instagram na jesswood_mc.


Lisa Gerard-Sharp

Lisa Gerard-Sharp jest wielokrotnie nagradzaną pisarką, redaktorką, fotografką i mówcą, która szczególnie interesuje się Włochami. Pisze dla The Daily Telegraph, The Guardian i National Geographic Traveler (UK), opracowuje włoskie przewodniki i przewodniki online dla National Geographic i Google. Lisa przemawia na pokazach i targach turystycznych i jest autorką ponad 30 przewodników, w tym kilku na Toskanii dla Insight Guides. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.lisagerardsharp.com.


Yvonne Gordon

Yvonne Gordon jest wielokrotnie nagradzaną pisarką, której prace były publikowane w The Irish Independent, The Sunday Times, The Guardian, The Irish Times, The Boston Globe, The San Francisco Chronicle, The Washington Post, The Telegraph, Hemispheres, CARA magazine i Fodor’s Travel. Pisze również przewodniki turystyczne i jest współautorką książki DK Eyewitness Travel Backroads Ireland. Jej nagrody obejmują Travel Writer of the Year w Travel Extra Travel Journalist of the Year Awards 2016.
Instagram @yvonne.gordony i Twitter @YvGordon


Pete Brown

Pete Brown jest brytyjskim autorem, dziennikarzem, konsultantem specjalizującym się w publikacjach kulinarnych . Pisze dla gazet i magazynów na całym świecie i regularnie współpracuje z BBC Radio 4 w ramach programu Food. W latach 2009, 2012 i 2016 otrzymał tytuł Brytyjskiego Piwnego Pisarza Roku, zdobył trzy nagrody Fortnum & Mason Food and Drink Awards, a także dwukrotnie znalazł się na liście nominacji do nagrody Andre Simon Awards. Pete jest przewodniczącym British Guild of Beer Writers. Pete na Twitterze @PeteBrownBeer.


Rachael Martin

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Rachael Martin jest dziennikarką , autorką i fotografką mieszkającą w pobliżu Mediolanu. Przyjechała do Włoch ponad 20 lat temu. Pisze o włoskich podróżach, jedzeniu i kulturze dla Italia Magazine oraz włoskiej gazety internetowej w języku angielskim, The Local Italy. Obecnie pisze przewodnik po modzie do Mediolanu, który ukaże się wiosną 2020 roku. Śledźcie ją na Instagram @rachinitaly.

Zapytaj naszego Guru