Przejdź do głównej zawartości
Styl życiaWięcej pomysłów

Chcesz poprosić swoja ukochaną o rękę w Toskanii? Podpowiemy, gdzie można to zrobić

napisane przez: Sean Caulfield

Co może być bardziej romantycznego niż oświadczyny podczas wakacji w Toskanii? Odpowiednich miejsc jest wiele, oto kilka najbardziej magicznych.

 

Na Ponte Vecchio

Jeśli nie będą Wam przeszkadzały tłumy wokół, Ponte Vecchio lub Piazzale Michelangelo o zachodzie słońca, z rozległymi widokami na miasto, to dwa idealne miejsca we Florencji na zaręczyny. Jeśli wolicie mieć nieco więcej prywatności, ławeczka w Ogrodach Boboli z widokiem na dachy miasta też się świetnie sprawdzi.

 

Na szczycie Torre del Mangia

Piazza del Campo w Sienie to jeden z najbardziej imponujących średniowiecznych placów w Europie. Góruje nad nim dzwonnica Torre del Mangia, z której rozpościerają się niezapomniane widoki na dachy Sieny i wzgórza Chianti za miastem. Miejsce będzie idealne, o ile wybrana nie ma lęku wysokości.

 

W zamku Brolio

Wybierz się na spacer po ogrodach tego słynnego zamku. Z tarasu widokowego przed nim rozpościera się jedyna w swoim rodzaju panorama pofalowanych wzgórz, rzędów winorośli z wieżami Sieny na horyzoncie. Będzie to odpowiednie miejsce, by uklęknąć przed wybranką..

 

Na Via Chiantigiana

Wolisz coś bardziej ekscytującego? Wynajmij zabytkową pięćsetkę lub Vespę i zabierz wybrankę na przejażdżkę miedzy winnicami słynną SR 222 – Via Chiantigiana. Kiedy zobaczysz piękny punkt widokowy, będziesz wiedział, co robić.

 

W winnicy lub pod drzewem oliwnym

Skosztujcie wyśmienitych win (przed lub po) i pospacerujcie pomiędzy rzędami winorośli, aby znaleźć idealne miejsce do na tę poważną rozmowę. Możesz też spakować specjalny zestaw piknikowy i rozłożyć pod starym drzewem oliwnym, by stworzyć piękną, romantyczną atmosferę.

 

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w całym regionie.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Styl życia

Lub wybierz poniżej jeden z tematów