Przejdź do głównej zawartości
AktywnośćNatura

Cztery zwierzęta, które możesz spotkać w Toskanii

napisane przez: Sean Caulfield

Wyjdź z lornetki i idź na trop dzikiej przyrody Toskanii. Oto cztery stworzenia, które nazywają dom Toskanii.

 

Dziki

Toskański dzik, czyli cinghiale, ma wątpliwy podwójny zaszczyt bycia lokalnym symbolem i lokalnym przysmakiem. Najprawdopodobniej zauważysz te zwierzęta na wiejskich drogach o zmierzchu, często kusi je zapach dojrzewających winogron w winnicach pośród wzgórz. Mają czarno-szary kolor i charakterystyczną klinowatą sylwetkę, ostry grzbiet, długi pysk i zaskakująco lekki chód. Młode mają blade pasy przebiegające przez czekoladowo-brązowe futro. Traktuj dzika z najwyższą ostrożnością – matki mogą atakować, jeśli czują, że ich rodzina jest zagrożona.

 

Jeżozwierze

Te kolczaste gryzonie są najbardziej aktywne między zachodem i wczesnym rankiem, kiedy ich ostry słuch, wrażliwe łapy i dobrze rozwinięty zmysł węchu są bardziej użyteczne niż ich wzrok. Lubią jeść owoce leśne, nasiona i owady. Jeśli zauważysz jeżozwierza, najlepiej zostaw go w spokoju, ponieważ jego słaby wzrok oznacza, że ​​może szybko stać się agresywny, chrząkając i strosząc biały igły w obronie.

 

Sarny i daniele

Stada odważnych danieli są często widywane o zmierzchu na otwartych przestrzeniach – na polach i łąkach oraz na obszarach bogatych w jagody i grzyby – ich ulubione pokarmy. Zwróć uwagę na charakterystyczną długą szyję, szczupłą głowę, nakrapiane brązowe umaszczenie i poroże z końcówkami przypominającymi szpady. Nieśmiałe sarny są trudniejsze do zauważenia, ponieważ mają tendencję do ukrywania się w lasach. Rozpoznasz je z po małych ogonach i umaszczeniu, które zmienia się z czerwono-brązowego na bardziej obfite i szare podczas zimowych miesięcy. Oba gatunki są przepięknymi stworzeniami, a obserwowanie ich podczas biegu, skoków i pływania to naprawdę niezapomniane przeżycie.

 

Zające

W przeciwieństwie do królików, zające nie żyją pod ziemią, ale w jamach wydrążonych ziemi. Jeśli więc dostrzeżesz je obok swojej willi w Toskanii, jest to pewny znak, że zające są blisko. Wypatruj ich wieczorem: są większe od królika, mają większe i czarne uszy, długie nogi, brązowe futro i białe brzuchy. Najchętniej zamieszkują na wsi, w okolicach upraw lub na równinach w lasach, gdzie w razie ataku mogą szybko uciekać przed drapieżnikami.

 

To Toskania ma fantastyczny wybór odosobnionych willi w Toskanii.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Natura

Lub wybierz poniżej jeden z tematów