Przejdź do głównej zawartości
Na stoku: zjedź ze stoku w Abetone. Zdjęcie: Shutterstock
AktywnośćRodzina

Dlaczego tej zimy miłośnicy sportów zimowych powinni wybrać się do Toskanii

napisane przez: Sean Caulfield

W Toskanii czekają na nas niespodzianki każdego sezonu, a to oznacza, że również zimą! Miłośnicy sportów zimowych nie ograniczają się jedynie do Dolomitów. W górach w Toskanii znajdziesz mnóstwo możliwości na uprawianie sportów zimowych niezależnie od tego, czy chcesz jeździć na nartach, snowboardzie, czy po prostu włożyć zimowe buty i przechadzać się podziwiając śnieżny krajobraz Toskanii. Praktycznie w każdym ośrodku w Toskanii znajdują się trasy dla początkujących. Dodatkową zaletą jest cena biletów w kurortach narciarskich, o połowę niższa niż w ośrodkach alpejskich. Oto nasz krótki przewodnik po stokach Toskanii.

Abetone

Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Toskanii jest Abetone, rozciągający się przez cztery majestatyczne doliny w Apeninach, na północny zachód od Florencji, w pobliżu granicy z Emilią-Romagną. Wyciągi narciarskie rozpoczynają się od 1,200 m wysokość i sięgają aż do 1,950 m. Niebieskie (dla poczatkujących), czerwone (dla średnio zaawansowanych) i czarne trasy (dla ekspertów). Wszystkie trasy są ze sobą połączone, aby wystawić, swoje umiejętności na próbę spróbuj (trasę Black Diamond, Zeno One, które zostały zaprojektowane przez zawodnika Zeno Colo, złotego olimpijskiego medalistę). Kurort jest nie tylko rajem dla narciarzy i miłośników snowboardu, ale również sympatyków przyrody. W Abetone jest również kilka snow parków. Wejdź na abetone.com.

Doganaccia di Cutigliano

Cała rodzina będzie świetnie się bawić w tym ośrodku, na południowy wschód od Abetone. W kurorcie można spróbować snowtubingu, jazdy na sankach i jazdy na bobslejach. Jeśli chodzi o jazdę na nartach, jest tu 15 km tras zjazdowych, z czego prawie jedna trzecia oświetlona jest w nocy. Przejazd do Corno alle Scale w sąsiedniej Emilii-Romanii, który ma zostać ukończony w 2020 roku, powinien otworzyć ponad 50 km tras. Po więcej informacji wejdź na do doganaccia2000.it.

Zum Zeri

Niedawno oddany do użytku snow park Zum Zeri, leży blisko granicy Ligurii i Emilii Romagna, jest dobrym wyborem dla snowboardzistów, oraz rodzin z dziećmi. Istnieje również 6 km niebieskich i czerwonych tras. Najwyższy szczyt Zum Zeri, Monte Fabei, na około 1600 m, słynie z pięknych widoków, które sięgają aż do wybrzeża morza Liguryjskiego. Wejdź na zumzeri.eu.

Trasy dla biegaczy w lesie Garfagnana

Garfagnana

Obszar Garfagnana w północno – zachodniej Toskanii, położony jest w sercu Alp Apuańskich. Dla miłośników narciarstwa teren obejmujący 3 różne trasy (- Careggine, Casone di Profecchia i Passo delle Radici), idealne dla najbardziej doświadczonych oraz dla tych dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach i snowboardzie. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą podziwiać wspaniałą i bujną przyrodę na trasach biegnących przez las. Wejdź na garfagnana.eu.

Monte Amiata

Ten wymarły wulkan, na południe od Sieny, oferuje entuzjastom sportów zimowych ponad 10 km stoków i malowniczą trasę przez bukowe lasy. Trasę tę uwielbiają narciarze biegowi. Ponadto w pobliżu znajdziesz ukojenie w gorących źródłach termalnych w Terme San Filippo lub Bagno Vignoni. Jeżeli szukasz zakwaterowania w okolicy Garfagnana, sprawdź Il Lonfo i L’Ormasso, obie w La Locanda Del Moro. Casa Carlino i Case Bianchi znajdują się w pobliżu Monte Amiata.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Aktywność

Lub wybierz poniżej jeden z tematów