Przejdź do głównej zawartości
Aktywność

Dlaczego Toskania jest idealnym miejscem do ćwiczenia jogi

napisane przez: Sean Caulfield

Wyobraź sobie, że rozkładasz swoją matę do jogi obok starego drzewa oliwnego lub na szczycie wzgórza z widokiem na winnicę. W tak pięknym otoczeniu, z wolnym tempem życia wokół, Toskania zapewnia idealne warunki do relaksu ciała i umysłu poprzez jogę. Oto kilka sugestii, jak poprawić swoje pozycje:

 

It’s Yoga Florence

It’s Yoga Florence to przyjazne studio położone w 600-letnim budynku w centrum miasta. Zapisz się na Ashtanga Vinyasa albo wybierz się na zajęcia dla kobiet w ciąży i młodych mam. Dzieci są mile widziane.

 

Centro Yoga Grosseto di Ilaria Serini

Centro Yoga prowadzi 90-minutowe sesje w swojej siedzibie w Grosseto, które są odpowiednie dla wszystkich poziomów. Pomocni i uważni nauczyciele pracujący w tej szkole sprawiają, że atmosfera jest spokojna i przyjazna.

 

Joga Cintamani

Cintamani Yoga oferuje zajęcia w samym sercu wzgórz Chianti. Misją tego studia jest „pozostawienie cię z nowym duchem wewnętrznej rozkoszy, spokoju i większej determinacji, aby łatwiej było Ci osiągać cele w życiu”. Do wyboru są prywatne sesje lub zajęcia grupowe.

 

Radici Yoga

Radici Yoga we Florencji oferuje różne rodzaje zajęć. Do wyboru masz Ashtanga Vinyasa, Kundalini, zajęcia dla kobiet w ciąży i młodych mam oraz Hatha. Nacisk kładzie się tutaj na emocjonalnych, fizycznych i duchowych korzyściach, jakie może zapewnić joga.

 

Joga Garage

Joga Garage z siedzibą we Florencji prowadzi zajęcia w zupełnie innym miejscu niż zwykłe studio – w starym kościele. Sesje prowadzone są w języku angielskim i włoskim.

 

Studio Yoga Maya

Studio Yoga May znajduje się obok placu Santo Spirito we Florencji. 90-minutowe sesje w ciszy i przyjaznej atmosferze sesje mają na celu „odłączenie” kręgosłupa i „skierowanie go w kierunku nowego centrum”.

 

Centro Yoga Nisargadatta Ashram

Centro Yoga Nisargadatta Ashram w Pizie prowadzi godzinne zajęcia o różnym stopniu zaawansowania, w tym sesje prenatalne. Są również kursy dla nauczycieli.

 

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w całym regionie.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru

Lub wybierz poniżej jeden z tematów