Przejdź do głównej zawartości
RodzinaStyl życia

Na co zwrócić uwagę poszukując willi w Toskanii na rodzinne wakacje

napisane przez: Sean Caulfield

Zorganizowaliśmy tysiące rodzinnych wakacji, więc, możemy podpowiedzieć, jakie cechy powinna mieć taka willa. Oto nasze najważniejsze wskazówki:

 

Zarezerwuj wystarczająco dużo sypialni…

Wiele naszych willi oferuje elastyczne warunki zakwaterowania – są rozkładane sofy, trzyosobowe sypialnie, warto jednak wybrać taki dom, w którym dzieci będą miały własną sypialnię, zapewniającą im komfortowy sen. Wieczorem nie trzeba będzie chodzić na paluszkach.

 

… i łazienek

Oprócz wystarczającej liczby łóżek warto pamiętać o łazienkach. Łazienka przy każdej sypialni to nie jest konieczność, ale jedna na dwie sypialnie to minimum, aby czuć się komfortowo i uniknąć kolejek.

 

Jakiego rodzaju basenu lubisz?

Szczycimy się tym, że zdecydowana większość naszych willi ma dostęp do basenu. Ale jaki wybrać na rodzinne wakacje, prywatny czy wspólny? Nie ma wątpliwości, że prywatny basen to luksus. Jeśli zdecydujesz się na taką wersję, możesz mieć pewność, że jest ogrodzony lub położony blisko domu, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Ale z drugiej strony wspólny basen daje możliwość spotkania i zaprzyjaźnienia się z innymi rodzinami, dzieciom przychodzi to błyskawicznie, nawet jeśli nie mówią tymi samymi językami.

 

Czy jest miejsce wewnątrz i na zewnątrz?

Wybierz willę z kilkoma pomieszczeniami ogólnodostępnymi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To pozwoli wszystkim znaleźć cichy zakątek, jeśli będą potrzebowali trochę spokoju i prywatności. Warto też pomyśleć o miejscu na wspólne ucztowanie, także w sytuacji, gdy będziecie mieli pecha i pogoda nie będzie najlepsza.

 

Bądź w zasięgu

Być może marzysz o oderwaniu się od cyfrowego życia, ale dla wielu rodzin Wi-Fi jest kluczem do udanych wakacji, szczególnie jeśli podróżujesz z nastolatkami. Wi-Fi pozwala Twoim dzieciom pozostać w kontakcie z przyjaciółmi, udostępniać zdjęcia i wrażenia z podróży. Ty za to możesz być na bieżąco z aktualnościami, mediami społecznościowymi i, jeśli musisz, mailami. Dostęp do internetu pozwoli też zaplanować zwiedzanie i znaleźć dobre restauracje w okolicy.

 

Zadbaj o atrakcje

Wiele z naszych willi oferuje różne atrakcje na miejscu, od kortów tenisowych, przez rowery, po bilard i ping ponga. W wielu znajdziesz także książki, DVD i gry planszowe. Sprawdź opis wybranej willi, aby zobaczyć, co na miejscu jest dostępne.

 

Poznaj okolicę

Odosobnienie jest miłe, ale wybierając się do tak bogatego kulturowo regionu jak Toskania, żal byłoby nie zobaczyć, co ma do zaoferowania.  Warto wybrać willę, która będzie dobrą baza wypadową i z której łatwo będzie się można wybrać do najbliższego miasteczka na zakupy lub do restauracji. Jeśli ucztowanie jest dla Was ważne i chcecie spróbować lokalnych win, szukajcie domu w odległości spaceru od miasteczka lub winnicy. W naszej ofercie jest ich całkiem sporo!

 

To Toskania oferuje szeroki wybór willi dla rodzin

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Rodzina

Lub wybierz poniżej jeden z tematów