Przejdź do głównej zawartości
Styl życiaWięcej pomysłów

Najlepsze miejsca w Toskanii, aby kupić pamiątkę

napisane przez: Sean Caulfield

Na rynkach w Toskanii można kupić nie tylko żywność. Zapoznaj się z tym przewodnikiem po najlepszych miejscach, w których można wybrać zabytkową lub artystyczną pamiątkę.

 

Florencja
Mercato delle Pulci na Piazza dei Ciompi we Florencji to obywający się codziennie pchli targ, gdzie wystawiane są meble, antyki, druki, monety, biżuteria, bibeloty i zbory antykwaryczne. W ostatnią niedzielę każdego miesiąca jest zawsze więcej wystawców, a w sierpniu zawsze dostawiane są dodatkowe stoiska.

Siena
Piazza del Mercato wypełnia się stoiskami z antykami i bibelotami w trzecią niedzielę miesiąca, z wyjątkiem sierpnia. Warto również zobaczyć sam stary rynek, znany jako Il Tartarugone, ponieważ dach wygląda jak skorupa żółwia.

 

Lucca
Mieszkańcy uwielbiają targ antyków w Lukce. Znajdziesz go w katedrze San Martino w trzeci weekend miesiąca. Tymczasem w ten sam weekend sztuka współczesna i rzeźby stworzone przez lokalnych twórców są prezentowane na Mostra Piazzetta dell’Arte, wystawie plenerowej wystawionej na Piazzetta San Carlo i Piazzetta dell’Arancio.

 

Arezzo
Fiera Antiquaria przyciąga do miasta ponad 400 wystawców z całych Włoch w pierwszą niedzielę każdego miesiąca i poprzedzającą ją sobotę. Nic dziwnego, że słynny rynek antyków, który odbywa się w centrum miasta, jest wielkim hitem wśród kolekcjonerów.

 

Pistoia
Dawna fabryka Breda, przy Via Pertini, zapewnia niezwykłą lokalizację dla tego rynku, który sprzedaje antyki, bibeloty i sztukę współczesną w drugi weekend każdego miesiąca.

 

Perugia
Targ odbywa się co miesiąc, wystawiana jest głownie ceramika i zabytkowa biżuteria. Odbywa się w Palazzo della Prefettura latem i w Rocca Paolina zimą.

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w całym regionie

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Styl życia

Lub wybierz poniżej jeden z tematów