Przejdź do głównej zawartości
Wymieszaj: spójrz na menu dla Panzanella, tradycyjnej toskańskiej sałatki
KulinariaStyl życia

Nie masz ochoty gotować dziś wieczorem?
Oto, gdzie warto zjeść w Toskanii

napisane przez: Andrea Giusti

Kolejna noc, kolejny posiłek do przygotowania. Jednak nawet szef kuchni musi od czasu do czasu uwolnić się od gotowania.

Nie ma problemu, Toskania jest jednym z najlepszych miejsc we Włoszech na kolację, ale gdzie powinieneś pójść? Oto niektóre z moich ulubionych miejsc do jedzenia …

 

Ristorante Cateni

Via dei Pratini 19, Orgia

Tel +39 0577-342028 Web: dalcateniaorgia.it

Rodzinna restauracja Cateni prowadzi tę przyjazną Ristorante w miejscowości Orgia, na południowy zachód od Sieny. Każde danie w menu jest domowej roboty, a smaki są autentycznie toskańskie. Spróbuj dzika w słodko-kwaśnym sosie z fasoli cannellini. Desery są szczególnie dobre i jeśli nie możesz się zdecydować, zawsze jest opcja The Taste, trio tego, co kusi cię w menu. Ta restauracja została otwarta tylko z kilkoma stolikami. Następnie duży zadaszony taras został dodany, aby pomieścić wciąż przybywających nowych klientów. Rosnąca popularność lokalu oznacza, że zaleca się rezerwację, jeśli chcesz zjeść tutaj latem.

 

Dario Cecchini

Via XX July 11, Panzano in Chianti

Tel: +39 055 852020 Web: dariocecchini.com

Dario Cecchini, ósmy z  pokolenia , słynnej rodziny rzeźników w Panzano, w samym sercu Chianti. Nie sprzedaje mięsa tylko po to, aby zabrać je do domu i gotować, ale także otworzył swoją „kuchnię” dla gości. Zyskał on ogromną sławę za gotowanie od nosa do ogona na otwartym ogniu. Dario, oferuje również opcje wegetariańskie w menu, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rzeczywiście, w tej odprężającej restauracji panuje przyjemna atmosfera; niektóre stoły są wspólne, więc możesz poznać nowych przyjaciół podczas jedzenia. Niezależnie od pory roku, będziesz musiał zarezerwować stolik. Menu jest trochę drogie, ale warte swojej ceny.

Butcher Dario Ceccini serwuje doskonałe kawałki. Zdjęcie: Hermes Jankone / Alamy

 

Ristorante La Speranza

Strada Provinciale 541, Localita La Speranza

Tel: +39 0577 929696

Podążaj śladami mieszkańców, którzy kochają tę prostą, staroświecką i typowo toskańską restaurację w pobliżu Casole d’Elsa, na zachód od Sieny. Moim ulubionym daniem jest słynny stek Fiorentina, ale polecam jakąkolwiek wołowinę w menu, ponieważ mięso tutaj jest jednym z najsmaczniejszych, jakie wypróbowałem w Toskanii. Obok jest mały bar-kawiarnia, który sprzedaje dobre kanapki, świetne miejsce na szybki lunch lub na piknik.

 

Osteria del Gatto

Via San Marco 8, Siena

Tel: +39 0577 287133

Pozwól, że zdradzimy Ci sekret. Schowana w tylnej uliczce w Sienie Osteria del Gatto jest małą, prostą osterią, która serwuje wspaniałe tradycyjne toskańskie potrawy. Miejscowi uważają, że serwowana jest tu najlepsza ryba w mieście. Menu przygotowywane jest na bieżąco, w zależności od sezonu i dostępnych produktów. Jednak nie popełnij błędu, prosząc o cappuccino po kolacji, takie dziwne obce przyzwyczajenia nie zostaną dobrze przyjęte, tutaj musisz jeść po włosku.

 

Ceppo

Via Cassia Nord 3

Tel: +39 0577 593387

Ta nieformalna restauracja przy drodze z Sieny do Monteriggioni oferuje mocne toskańskie smaki. Wybieraj spośród różnych przygotowanych potraw. Idealne miejsce na szybki lunch (podawane jest również śniadanie) – mięso, sery, makarony, nawet serwują tutaj flaki. To prawdziwy miejscowy hit, więc możesz mieć problem ze zdobyciem stolika w weekend. Otwarte tylko na lunch.

Spróbuj lokalnego steku Fiorentina. Zdjęcie: RichIanariard Coulstock / Alamy

 

Spróbuj też …

Osteria Mangiafoco w Piombino, gdzie serwują doskonałe owoce morza  (Via Francisco Ferrer 10, +39 0565 880980). Liberamente Osteria na Piazza del Campo 27 (+39 0577 274733, obsługa tylko w języku włoskim, liberamenteosteria.it) Zaprasza na duże aperitivo w fantastycznej lokalizacji. W Toskanii aperitivo to nie tylko, trunki alkoholowe, lecz także przekąski w hojnej wersji.
AAndrea Giusti , Il Fiasco jest prywatnym szefem kuchni z siedzibą w Sienie. Aby zarezerwować jego usługi , skontaktuj się z il_fiasco@hotmail.com.

Do Toskanii ma fantastyczny wybór willi w całym regionie.

Urodzony i wychowany w Sienie, Andrea Giusti uczył się w szkole hotelarskiej w Chianchiano Terme, specjalizując się w prowadzeniu barów i restauracji. Jednak jego pasja do gotowania zabrała go z powrotem do kuchni. Pracował w restauracjach w Szwajcarii, na statkach wycieczkowych i w miejscu swojego urodzenia w Sienie. Zakładając prywatny serwis kucharski Il Fiasco, jego kariera odeszła od restauracji w kierunku bardziej stonowanej pogoni za gastronomią dla szkół w lokalnej gminie. Pozwoliło mu to na kontynuowanie jego pierwszego zamiłowania do bycia osobistym prywatnym szefem kuchni. Obecnie jest on jednym z najlepszych w okolicy.

Zapytaj naszego Guru o Kulinaria

Lub wybierz poniżej jeden z tematów