Przejdź do głównej zawartości
AktywnośćWięcej pomysłów

Pięć bezpłatnych rzeczy do zrobienia w Toskanii

napisane przez: Sean Caulfield

Mówi się, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo, a Toskania z pewnością oferuje wiele wyjątkowych doświadczeń, za które nie trzeba będzie zapłacić ani grosza. Te zajęcia na świeżym powietrzu lub zapierające dech w piersiach zabytki będą dobre dla ciała i duszy.

 

Wskocz do gorących źródeł

W Toskanii dostępnych jest wiele naturalnych gorących źródeł, które są ogólnodostępne i można z nich skorzystać o dowolnej porze dnia i roku. Można się tu poczuć w jedności naturą. Najprzyjemniejsze będą kąpiele wieczorem lub poza sezonem, gdy różnica temperatury jest wyraźna. W niektórych miejscach obok przepływają chłodne rzeki, do których miło jest wskoczyć po wygrzaniu się. Najlepsze znajdują się na południu regionu – wodospady Cascate di Mulino, niecałe 6 km od Saturni i gorące źródła w Bagni San Filippo.

 

Popływaj w morzu, poopalaj się na plaży

Toskania to nie tylko winnice, cyprysy i malownicze wzgórza. Do dyspozycji są setki kilometrów zróżnicowanego wybrzeża, od szerokich, piaszczystych plaż, przez lasy piniowe, aż po strome urwiska. Szczególnie polecamy plaże na południu regionu, w okolicach Maremmy, gdzie wciąż można liczyć na spokój, prywatność i bliskość natury. Większość jest darmowa, nie ma konieczności wynajmowania parasola i leżaka za kilkanaście euro.

 

Wybierz się do muzeum

Wiele państwowych muzeów w Toskanii oferuje bezpłatny wstęp w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Zaplanuj swoją podróż w odpowiedni sposób i poznaj najbardziej imponujące atrakcje Toskanii, takie jak Galeria Uffizi we Florencji całkowicie za darmo. Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę toskańskich muzeów, które biorą udział w tym programie. Niestety w takie dni musisz się liczyć z dłuższymi kolejkami do wejść.

 

Spójrz na Florencję z wysokości

Miejsce to rzadko występuje na liście największych atrakcji, ale dotarcie tutaj po schodach jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia we Florencji – widok z Piazzale Michelangelo jest wręcz pocztówkowy i wynagradza wszelkie trudy.

 

Wybierz się na spacer pieszym szlakiem ze Sieny

Wybierz się do informacji turystycznej obok katedry w Sienie i zabierz mapę szlaków pieszych wokół miasta. Są one częścią trasy pielgrzymkowej Via Francigena, prowadzącej do Rzymu. Po drodze, oprócz widoków i zabytków spotkasz wielu ciekawych ludzi, jak to na turystycznym szlaku.

 

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w całym regionie

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Więcej pomysłów

Lub wybierz poniżej jeden z tematów