Przejdź do głównej zawartości
Imprezy i festiwaleKulinariaWięcej pomysłów

Pięć klasyków Chianti

napisane przez: Sean Caulfield

Wybraliśmy niektóre z naszych ulubionych zabytków i zajęć w słynnym na całym świecie regionie winiarskim, w którym mamy szczęście mieszkać. Nasz szlak to prawdziwa mieszanka, która zaspokoi wszystkie gusta, niezależnie od tego, czy skorzystasz z jednej z naszych rekomendacji, czy też z wszystkich, z pewnością będziesz mile wspominać czas spędzony pośród wzgórz i winnic Chianti.

 

Sztuka i muzyka w parku rzeźby Chianti

Położona na otwartej przestrzeni galeria rzeźb i instalacji stworzonych przez artystów z całego świata – nie jesteśmy pewni, czy bardziej zachwyca nas tu kultura, natura, czy też może ich połączenie. Eksponaty w Chianti Sculpture Park  są dziwne, cudowne i prowokujące do myślenia – wśród naszych ulubionych jest „Labirynt” – labirynt wykonany ze szklanych, seledynowych cegieł przez brytyjskiego artystę Jeffa Sawarda. Znajduje się tu także galeria sztuki La Fornace, obejmująca kolekcję ponad 200 współczesnych dzieł artystów z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Europy, mieszcząca się w pomieszczeniach, gdzie dawniej wypalano ceramikę i terakotę. A jeśli będziesz w okolicy w jeden z lipcowych lub sierpniowych wtorków, wybierz się na koncert na świeżym powietrzu w marmurowo – granitowym amfiteatrze.

 

Spaceruj, biegaj, przejedź się konno lub rowerem po Ścieżce Natury Dievole

Ścieżki, niegdyś przemierzane codziennie przez miejscowych chłopów, którzy pracowali w winnicach Chianti, otrzymały nowe życie jako „Ścieżki Natury „. Cofnij się w czasie i przemierz ponad 27 km tych dawnych tras na terenie posiadłości Dievole Estate. Zostały  odrestaurowane, aby stworzyć pagórkowaty plac zabaw wśród winorośli i gajów oliwnych dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów i jeźdźców. Ścieżki są wyraźnie oznaczone, z oznaczonymi pięknymi zabytkami, takimi jak kamienny akwedukt z XVIII wieku. Po drodze można podziwiać widoki, które wynagrodzą twoje wysiłki.

 

Podziwianie gwiazd w Osservatorio Chianti

Sięgnij po gwiazdy w niewielkim obserwatorium w Chianti. W piątkowe wieczory w centrum badawczym odbywają się specjalne sesje obserwacyjne z udziałem anglojęzycznych astronomów, którzy pomagają odkrywać konstelacje za pomocą tutejszych teleskopów. Dzieci są mile widziane

 

Wędkowanie nad jeziorem Quornia

Spławik, haczyk, linka i ciężarek już czekają na miłośników wędkowania w Quornia. To spokojne jeziorko znajduje się pośród winnic między Castelliną i Monteriggioni. Podążaj za znakami do restauracji „Ristorante Vallechiara”, właściciele wynajmują sprzęt potrzebne do złowienia karpi, jesiotrów lub pstrągów, które zamieszkują te wody. (W weekendy zestawy są dostarczane na brzeg jeziora.) Odwiedź vallechiara.eu w celu uzyskania dalszych informacji.

 

Wino i sztuka w Castello di Ama

Poważni miłośnicy wina nie powinni pominąć wycieczki do jednej z najlepszych winnic Chianti, Castello di Ama. Można spędzić całe popołudnie zwiedzając winnice i piwnice oraz degustując wina – Chianti Classico Vigneto La Casuccia i Vigneto Bellavista są znane na całym świecie.

 

Na terenie posiadłości jest jednak coś więcej – wyjątkowa kolekcja sztuki współczesnej, z pracami takich luminarzy, jak Louise Bourgeois i Anish Kapoor.

 

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w Chianti.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Więcej pomysłów

Lub wybierz poniżej jeden z tematów