Przejdź do głównej zawartości
Wiejska posiadłość Le Pratola znajduję się na wzgórzu z fantastycznym widokiem 360 stopni
Styl życiaWięcej pomysłów

Poznaj właściciela: Le Pratola
Margherita Piliero

napisane przez: Sean Caulfield

Margherita Piliero jest właścicielem i zarządza Le Pratola, jedną z luksusowych willi wyróżnionych przez To Toskania. Mieliśmy przyjemność, rozmawiać z Margheritą o tym, jak stworzyła tę wspaniałą posiadłość i co szczególnego ma do zaoferowania turystom.

„Dorastałam w Wielkiej Brytanii, ale moja rodzina pochodzi z Basilicata na południu Włoch, gdzie zwykłam jeździć jako dziecko. Mój mąż i ja zakochaliśmy się w Chianti i zdecydowaliśmy się zamieszkać tutaj 25 lat temu.”

„Natknęliśmy się na Le Pratola podczas oglądania nieruchomości na wakacjach w pobliżu Castellina-in-Chianti. Było to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce, jakie widzieliśmy położone na szczycie wzgórza, z 360-stopniowymi widokami. Widok zapierał dech w piersiach. Dom zamieszkiwał starszy człowiek, który sprzedał posiadłość firmie deweloperskiej, która całkowicie przekształcił dom od podstaw. Posiadłość kiedyś była gospodarstwem rolnym. Parter był pierwotnie zaprojektowany do schronienia zwierząt, znaleźliśmy tam nawet koryto. Ludzie zamieszkiwali na wyższych piętrach. Dom był bardzo ponury, miał ciemne sufity i małe okna.”

„W rzeczywistości dom ma bardzo bogatą historię. Na długo przed tym, gdy był to dom wiejski, była to także wieża widokowa podczas wojen w Sienie i Florencji. Pierwotny budynek ma prawie 500 lat. Później był częścią winnicy, gdzie produkowano słynne supertoskańskie wino, które przetrwało do dzisiaj. Budynek, który pozostał obok głównej willi, jest przede wszystkim oryginalną strukturą, ustawioną wokół dziedzińca. Wieżę można podziwiać z zewnątrz, ponieważ jest ona zamknięta dla gości.”

„Zaprojektowanie Le Pratoli to pierwszy zagraniczny projekt nieruchomości, nad którym pracowaliśmy razem z mężem. Moje doświadczenie zawodowe dotyczy bankowości, ale teraz pracuję w branży deweloperskiej i zarządzaniu nieruchomościami). Był to również największy i najbardziej ambitny projekt, który podjęliśmy z powodu wielkości budynku i pracy, którą należało wykonać. Całkowicie zmieniliśmy konfigurację wnętrz oraz wprowadziliśmy nową instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Krajobraz był zdecydowanie najbardziej wymagającym zadaniem, wszystkie te hektary oliwek i winorośli (wciąż mamy kilkaset drzew oliwnych i robimy olej, który można spożywać) Trzy lata zajęło nam przejście do punktu, w którym moglibyśmy się wprowadzić.”

„Zatrudniliśmy lokalną firmę budowlaną z Raddy oraz bardzo utalentowanego brytyjskiego kierownika projektu, Joe Thompsona, który mówi płynnie po włosku. Naprawdę pomógł ożywić budowę i sprawił, że każda spędzona chwila w domu jest wyjątkowa. Byliśmy osobiście zaangażowani w projektowanie wnętrz, z niewielką pomocą przyjaciela. Wykorzystaliśmy autentyczne materiały; dużo trawertynu i odsłoniętej cegły. Odrestaurowaliśmy piękną drewnianą podłogę, ciemne toskańskie belki i terakotę na suficie. Dodaliśmy także bardzo współczesną stylizację, mieszając takie elementy jak kuchnia Ernestomedy i antyki, które kupiliśmy w domu aukcyjnym we Florencji, z meblami od Roche Bobois i Kartell, sztuką współczesną Elizabeth Ockford i akcentującym oświetleniem Artemide i Cristiny Prandoni.”

„Willa ma wysokie sufity i duże okna. Stworzyliśmy piętrowy hol z metalowo-szklaną balustradą. Z wnętrza domu, jak i również z zewnątrz, można zobaczyć otaczającą cię przyrodę i poczuć się zanurzonym w toskańskiej wsi. Projekt na otwartym planie tworzy towarzyską atmosferę. Do dyspozycji gości jest wiele miejsc do wspólnego biesiadowania. Niezalenie od tego, czy chcesz się zrelaksować, odprężyć, poczytać książkę, wypić kieliszek wina lub zregenerować siły willa jest idealnym miejscem na wypoczynek. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i mają przynależne łazienki. Do dyspozycji gości jest także odkryty basen z podgrzewaną wodą i tarasem do opalania.”

„Chcieliśmy, aby willa zapewniała ucieczkę przed intensywnym stylem życia. To powinno być miejsce na relaks. Dlatego oferujemy szereg usług, które przypadną do gustu tym, którzy chcą zwiedzić Toskanię i doświadczyć prawdziwego włoskiego życia. Kierowcy, kucharze, prywatne wycieczki, możemy zorganizować niemal wszystko. Jeśli chcesz gotować, to świetnie, kuchnia jest doskonale wyposażona. Dodatkową zaletą jest ogród warzywny i ziołowy do dyspozycji gości. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, możemy to zorganizować. Mamy zgraną ekipę, ściśle współpracującą z gośćmi w tym pełnoetatowego zarządcę domu i gospodynię, którzy przychodzą każdego dnia i pomogą, jeżeli zajdzie taka potrzeba.”

„Dlaczego wybraliśmy Le Pratole? Dlatego ponieważ jest to spokojne miejsce, chcieliśmy także znaleźć się w regionie bogatym w kulturę, historię, jedzenie i styl. Ta willa znajduje się zaledwie trzy kilometry od najbliższego miasta, w pobliżu dobrych restauracji. Z łatwością można z niej dotrzeć do pobliskich miast. Dzięki położeniu w sercu Chianti willa jest doskonałą bazą do zwiedzania.”

„Posiadłość została zaprojektowanych z myślą o rodzinach. Basen ma elektroniczną osłonę, są zamki do okien, nieruchomość jest zamknięta i bezpieczna. To wspaniale miejsce do wspólnego spędzania czasu – można grać w bilard i tenisa stołowego. Układ jest szczególnie popularny wśród rodzin wielopokoleniowych; jedna sypialnia znajduje się na podwórzu, nieco niezależna od reszty miejsca, co jest dobre dla starszych krewnych. Nasza trójka dzieci była mała, gdy zaczęliśmy pracę nad Le Pratola, więc miejsce ewoluowało wraz z naszą rodziną. Z tego powodu ta willa jest tak przyjazna rodzinie. Le Pratola oferuje możliwość spędzenia niezapomnianych wakacji.

Dowiedz się więcej o Le Pratola na stronie to-toskania.pl/lepratola

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Styl życia

Lub wybierz poniżej jeden z tematów