Przejdź do głównej zawartości
Imprezy i festiwale

5 toskańskich letnich festiwali, których nie możesz przegapić

napisane przez: Sean Caulfield

Mercantia: Festiwal Mercantia odbywający się na ulicach Certaldo, niewielkiego miasteczka położonego około godziny jazdy od Florencji, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Tegoroczna edycja potrwa od 11 do 15 lipca. Widzowie są zaproszeni do wejścia w „czwarty wymiar” na wielu intrygujących przedstawieniach, które odbywają się każdego dnia w niezwykłych, klimatycznych lokalizacjach, od zacisznych dziedzińców po tajemnicze ogrody. Praktyczna rada: zostaw swój samochód na dole wzgórza i wjedź kolejką linową do samego centrum. Listę willi w okolicy znajdziesz tutaj.

 

Il Palio: odbywające się w Sienie Palio to znany na całym świecie szalony wyścig konny na, podczas którego reprezentanci poszczególnych dzielnic – contrad jadąc na oklep walczą o chwałę i malowane płótno zwane palio.  Odbywa się dwa razy w roku na jednym z piękniejszych placów we Włoszech – średniowiecznym Piazza del Campo 2 lipca i 16 sierpnia. Przedstawiciele 10 z 17 contrad  pędzą na swych wierzchowcach wokół placu po specjalnie przygotowanej nawierzchni, a rozemocjonowany tłum zebrany na środku placu głośno dopinguje i wiwatuje na cześć zwycięzców. Wyścig poprzedzają liczne parady mieszkańców ubranych w historyczne stroje, a zwycięska dzielnica świętuje na ulicach. Listę willi w okolicy znajdziesz tutaj.

 

Pistoia Blues: Od prawie 40 lat miasto Pistoia jest gospodarzem znanego na całym świecie festiwalu Pistoia Blues (w 2018 roku odbywa się w dniach 10-15. Scena znajduje się w otoczeniu zabytkowych budynków i pięknej katedry, na Piazza Duomo.  Tegoroczne wielkie nazwiska to Alanis Morissette, James Blunt, Graham Nash i Steve Hackett. Listę willi w okolicy znajdziesz tutaj.

 

Festiwal Średniowieczny: Mieszkańcy  Monteriggioni raz w roku odbywają podróż w czasie, do okresu średniowiecza, gdy ich miasto było w największym rozkwicie. Odbywa się wtedy radosny, pełen atrakcji Festiwal Średniowieczny, który przyciąga także wielu gości. Imprezę rozpoczyna 5 lipca uroczysta uczta na zamku, w której uczestniczą osoby w historycznych strojach. Przez następne dwa weekendy mieszkańcy nie pozbywają się swych kostiumów i odgrywają role rycerzy i kupców. Jest muzyka na żywo, spektakle taneczne i teatralne, a także możliwość spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych. Listę willi w okolicy znajdziesz tutaj.

 

Lucca Summer Festival: Co roku w lipcu otoczona murami Lukka rozbrzmiewa dźwiękiem największych hitów gwiazd rocka podczas trwającego cały miesiąc festiwalu muzycznego Lucca Summer Festival. W 2018 roku wystąpią m.in Gorillaz, były Beatles Ringo Starr, Roger Waters, Nick Cave i Bad Seeds, Lenny Kravitz, James Taylor i wielu innych. Listę willi w okolicy znajdziesz tutaj.

 

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Imprezy i festiwale

Lub wybierz poniżej jeden z tematów