Przejdź do głównej zawartości
AktywnośćRodzina

Sześć wycieczek, które ucieszą dzieci

napisane przez: Sean Caulfield

Łatwo jest uszczęśliwić wszystkich członków rodziny podczas wakacji w Toskanii – po prostu wystarczy zrównoważyć czas poświęcany sobie z czasem poświęcanym dzieciom. Być może potrafisz spędzić wiele godzin wpatrując się w freski, ale dla najmłodszych zapewne nie będzie to wymarzona wakacyjna rozrywka. Zamiast tego, spróbuj połączyć swoje zwiedzanie z atrakcjami dla dzieci, oto kilka propozycji.

 

Muzeum Leonarda Da Vinci

Dzieciom spodobają się interaktywne wystawy w Muzeum Leonarda Da Vinci we Florencji. Zbudowano ponad 40 maszyn, wykorzystując plany wielkiego włoskiego renesansowego mistrza, w tym jego słynne maszyny latające. Do tego dochodzą reprodukcje jego arcydzieł, w tym „Ostatnia Wieczerza” i „Mona Lisa”.

 

Park Pinokia

Drewniany pajacyk, który chciał być chłopcem jest gwiazdą Pinokio Park niedaleko Lukki. Przejdź przez park podążając szlakiem jego przygód przedstawionych w książce Carlo Coloddiego z 1883 r.  i poznaj historię opisaną na tablicach. Jest tu też muzeum, ogrody i dom motyli.

 

Zoo w Pistoi

Od lwów po gigantyczne karaluchy, w Zoo Pistoia znajduje się ponad 400 zwierząt, które przebywają tu z myślą o ochronie gatunków i edukacji najmłodszych. ZOO uczestniczy w programach ochrony zwierząt na wolności, a także w ochronie zagrożonych gatunków w obrębie swoich bram, a dzieci mogą dowiedzieć się więcej o mieszkańcach dzięki specjalnym zajęciom rodzinnym.

 

Acqua Village

Cecina i Follonica to miejsca, do których można udać się z dziećmi lubiącymi wodę. Te parki wodne o tematyce hawajskiej, położone na Riwierze Etruskiej i wybrzeżu Maremmy są pełne gigantycznych zjeżdżalni i basenów, w których młodsi i starsi będą się świetnie bawić.. Jest tu również szkoła cyrkowa, piłka nożna i siatkówka, a także trampoliny, na których można podskakiwać.

 

Museo d’Arte per Bambini

Toskańczykom tak zależy na zaznajamianiu dzieci ze sztuką, historią i architekturą, że stworzyli nawet specjalne muzeum skierowane do dzieci wieku od 3 do 11 lat. Museo d’Arte per Bambini, położone w prestiżowym kompleksie muzealnym Santa Maria Della Scala, oferuje kolekcję sztuki tworzonej na przestrzeni wieków, która zainspiruje młode umysły, od malarstwa po rzeźbę, od fotografii po wideo.

 

Parco Aventura Saltalbero

Czy twoja rodzina lubi bujać w chmurach? Jeśli tak, zabierz ich na spacer w koronach drzew w Parco Aventura Saltalbero w pobliżu Rapolano Terme w dolinie Ombrone. Kołysząc się pośród gałęzi na mostach linowych, drabinach i kołyszących się balach przeżyjecie prawdziwą przygodę, dostępną dla wszystkich grup wiekowych.

 

To Toskania oferuje szeroki wybór willi dla rodzin

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Aktywność

Lub wybierz poniżej jeden z tematów