Przejdź do głównej zawartości
AktywnośćUmysł i ciało

Te cztery aplikacje językowe sprawią, że nauczysz się włoskiego w mgnieniu oka

napisane przez: Sean Caulfield

Nauka nowego języka – lub poprawa umiejętności językowych – jest jednym ze skutecznych sposobów na poprawę stanu umysłu, ponieważ poddanie mózgu pracy może zapobiec efektom demencji, twierdzą eksperci. A zatem będąc we Włoszech może spróbujesz mówić po włosku? Oto trzy aplikacje, które mogą Ci pomóc w rozmowach z miejscowymi.

 

Duolingo

Duolingo jest jedną z najpopularniejszych metod nauki języków na rynku. Bezpłatna aplikacja koncentruje się na krótkich wypowiedziach, które można łatwo wykorzystać w codziennym życiu. Pomoże Ci nauczyć się pisać, rozumieć i mówić w wybranym języku. Zdobywanie punktów za poprawne odpowiedzi w wyścigu z czasem utrzymuje presję, by osiągnąć sukces.

 

AccelaStudy Włoski

AccelaStudy to płatna metoda nauczania, która koncentruje się na poprawnej wymowie przy pomocy wypowiedzi native speakerów i nauce szerokiego, ale odpowiednio dobranego słownictwa obejmującego ponad 2000 słów. Użytkownicy chwalą funkcję powtórzeń, która zapamiętuje słowa, które są dla Ciebie trudne i pomaga ci je zapamiętać.

 

Babbel

Aplikację można pobrać za darmo i korzystać z niej na podstawowym poziomie. Dalsze korzystanie wymaga wykupienia dostępu. Krótkie lekcje są wygodne, jeśli masz napięty plan dnia. Dodatkowe sesje pomogą odświeżyć Twoją pamięć.

 

Tandem

Oto nowy sposób na naukę języka: poznać native speakera i zacząć rozmawiać. Nie tylko zdobędziesz nowe umiejętności, ale i nowe znajomości, korzystając z globalnej społeczności Tandem (nie mylić z Tinder ;).

 

To Toskania ma fantastyczny wybór willi w całym regionie.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Umysł i ciało

Lub wybierz poniżej jeden z tematów