Przejdź do głównej zawartości
AktywnośćUmysł i ciało

Wsiadaj na konia i pędź przez Toskanię

napisane przez: Sean Caulfield

Kochasz jazdę konną? W takim razie ucieszy cię wiadomość, że podczas wakacji w Toskanii będziesz mieć wiele okazji, aby posiedzieć w siodle. Zapoznaj się z naszą listą szlaków do jazdy konnej, które polecamy na dobry trekking.

 

Via dei Cavalleggeri, czyli droga kawalerzystów, to trasa o długości 210 km, używana niegdyś przez kawalerię, która łączy wieże strażnicze położone wzdłuż wybrzeża pomiędzy Pizą, Livorno i Grosseto i przecina parki krajobrazowe Maremma i San Rossore.

 

Romantyczny krajobraz pełen zabytków, takich jak na przykład zamek San Niccolò i opactwo Vallombrosa, czeka na jeźdźców, którzy wybiorą się na Szlak Konny Świętych Lasów w dolinie Casentino.

 

Na szlaku konnym Amiata znajdują się dwie ścieżki, jedna o długości 30 km, a druga o długości 80 km, które przebiegają po zboczach góry o tej samej nazwie, zanurzając się w pradawnym lesie kasztanowym.

 

Na szlaku San Jacopo, w pobliżu Pistoi, możesz robić przerwy w wycieczce odwiedzając ciekawe zabytki, takie choćby jak Vinci, miejsce urodzenia Leonarda da Vinci.

 

Poznaj piękne tereny i dawne trasy biegnące wokół Sieny wybierając szlak Terre di Siena, który prowadzi przez zaciszne lasy, obok winnic, w pobliżu zabytkowych miasteczek i kościołów.

 

Polecane stadniny I szkoły jazdy w Toskanii to: Rendola Riding w pobliżu Montevarchi, Club Ippico Senese w pobliżu Monteriggioni, Vecchio Texas w pobliżu Greve Maneggio La Fiaba w pobliżu San Vivaldo.

 

Zobacz jeden z czterech apartamentów położonych na farmie zajmującej się hodowlą koni wyścigowych dostępny do wynajęcia na To Toskania w Agriturismo Legi.

Ponad 20 lat temu przeprowadziłem się do Toskanii z moją żoną Włoszką i założyłem tu firmę wynajmującą wille. Rozpoczęliśmy od wynajmu kilkunastu domów w Chianti i z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując osobistą znajomość okolicy oferowaliśmy naszym gościom szyte na miarę wakacje. Do dziś tak działamy, a do wyboru jest już ponad 600 wspaniałych willi.

Zapytaj naszego Guru o Aktywność

Lub wybierz poniżej jeden z tematów